تبلیغات
دعا. حدیث .مطلب دینی
169
تمثل شیطان
توسط یك بنده خدا نوشته شده در رابطه با مطالب عجیب , داستان های شگفت , که در سه شنبه 31 فروردین 1389 ارسال شده

جناب حاج على آقا سلمان منش (كه داستانهاى 29 و 30 از ایشان نقل گردید) فرمود شبى هنگام سحر مشغول تهجد بودم براى قنوت وتر، كه سیصد مرتبه ((اَلْعَفْو)) دارد، تسبیح را كه در سجاده ام بود برداشتم تا برخیزم و مشغول شوم ، دیدم گره هاى بسیار خورده به طورى كه باز شدنى نیست و هیچ نمى شود از آن براى شماره كردن استفاده نمود، دانستم كه این عمل از شیطان است و مى خواهد مرا امشب محروم سازد. ناگاه جلوم ظاهر شد گفتم ملعون چرا چنین كردى ، اعتنایى نكرد. گفتم مگر نمى دانى نظر لطف تمثل شیطان
خدا با من است ، باز اعتنایى نكرد، سر بالا كرده عرض كردم پروردگارا! لطف خود را در باره من ظاهر فرما و روى این ملعون را سیاه نما.
فورا به قلبم الهام شد كه تسبیح خود را بردار كه خدا آن را درست كرد. تا تسبیح را برداشتم دیدم هیچ گرهى ندارد و آن ملعون هم از نظرم پنهان گردید.


از جمله مسلمیات آن است كه شیطان لعین سد راه خدا و به منزله سگى است در این درگاه و هرگاه بشرى بخواهد براى قرب به پروردگار خود، عملى را انجام دهد سعى مى كند كه واقع نشود و یگانه راه ظفر بر او التجاء به لطف حضرت آفریدگار و تكیه به قدرت قاهره اوست و شكى نیست كه هركس از روى اخلاص و توكل خداى را به عجز بخواند و به او پناهنده شود نهیب قهر الهى ، آن ملعون را از او دور خواهد كرد و این معنى صریحا در قرآن مجید وعده داده شده ؛ چنانچه در سوره 16 آیه 100 مى فرماید:((چون بخوانى قرآن را پس پناه بر به خداوند از شرّ شیطان كه رانده شده خداست جز این نیست كه او را تسلطى نیست بر كسانى كه ایمان به خدا آوردند و بر پروردگارشان توكل مى كنند)).


  نویسنده : یك بنده خدا        نظرات    ادامه مطلب را دنبال کنید
آیت الله بهجت بهشت ر.ک: المیزان ج14 بهشتیان حاجت کربلا مجمع البحرین ج1 ص431 امام زمان (عج) امام حسین (ع) استمناء نماز شب نماز چشم قبر عاشورا روزه امام علی قرآن بحارالانوار نامحرم شیطان سوره قصص غیبت وعده خداوند گناه بهجت امام علی (ع) امام رضا (ع) گناه کبیره حضرت ابوالفضل (ع) راه کاری برای درمان خود ارضایی دعا چگونگی خلاص شدن از دام شهوت زیارت عاشورا ثواب خداوند ویژگی های بهشت داستان های شگفت پاداش کار خیر قیامت حضور قلب امام زمان کیفیت نماز شب خود ارضایی ترک خود ارضایی درمان خود ارضایی گناه چشم binameh.com آیت الله بحجت علامه طباطبایی