تبلیغات
دعا. حدیث .مطلب دینی
176
طی الارض به برکت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
توسط یك بنده خدا نوشته شده در رابطه با داستان های شگفت , مطالب عجیب , که در چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389 ارسال شده

علامه مجلسی قدس سره حکایت می کند که :
سید جلیل القدر امیر اسحاق استرآبادی مردی بود که چهل بار پیاده به زیارت خانه خدا مشرف شده و معروف بود که وی قدرت « طی الارض » داشته و می توانست راههای دراز را در اندک مدتی طی کند .
روزی از او سوال کردند که چرا شما به این صفت و این ویژگی معروف شده اید ؟ او در جواب داستان زیر را تعریف کرد :
من در یکی از سالها عازم حج بودم ، در طول راه برای انجام بعض کارها از قافله عقب مانده و در نتیجه از همراهان دور شدم و راه خود را گم کردم ، از آن محل تا مکه معظمه هفت منزل فاصله داشت ، راه بلد نبودم و از طرفی از شدت تشنگی نزدیک بود که به هلاکت برسم ! چاره ام از همه جا قطع شد و متوسل به حضرت امام زمان علیه السلام گردیدم و خطاب نمودم : یا ابا صالح ! مرا هدایت کن و به دادم برس .
ناگاه از دور شبحی به چشمم خورد و رفته رفته نزدیک شد ، دیدم جوانی زیبا ، خوشرو و گندمگون و برخوردار از سیمای بزرگان که لباسی پاکیزه بر تن دارد و بر شتری سوار است و ظرف آب به همراه دارد ، چون به من رسید سلام کردم ، او هم جواب سلام مرا گفت ، بعد فرمود : تشنه ای ؟
عرض کردم : بلی .
فرمود : ای استرآبادی ؛ به دنبال من بیا و آنگاه مرا سوار بر مرکب خود کرد و چند قدمی برداشتیم ، یک وقت خود را در کنار مکه معظمه در « ابطح » دیدم .
او فرمود : پیاده شو و من از مرکب مولایم پیاده شدم و کسی را ندیدم ، در همان لحظه حضرت از چشمم غایب شد . در این هنگام بود که فهمیدم او حضرت قائم علیه السلام است و از فراق او واینکه حضرت را نشناختم تاسف خوردم .
هفت روز گذشت تا قافله ما به مکه رسید و مرا دیدند بعد از آنکه از زنده بودنم مایوس شده بودند . و از همان وقت به این ویژگی شهرت یافتم . 1

پی نوشت

1 . علی اکبر ، بابازاده ، تجلیات ولایت ، ص 515 .


سایت راسخون


  نویسنده : یك بنده خدا        نظرات    ادامه مطلب را دنبال کنید
بهشت ترک خود ارضایی مجمع البحرین ج1 ص431 وعده خداوند حضرت ابوالفضل (ع) بهشتیان امام حسین (ع) ویژگی های بهشت راه کاری برای درمان خود ارضایی دعا چشم داستان های شگفت ثواب عاشورا آیت الله بهجت قبر گناه کبیره کربلا امام رضا (ع) بحارالانوار درمان خود ارضایی خود ارضایی روزه نامحرم امام علی نماز شب binameh.com زیارت عاشورا شیطان امام علی (ع) گناه چشم نماز حضور قلب پاداش کار خیر غیبت سوره قصص آیت الله بحجت قرآن امام زمان (عج) خداوند کیفیت نماز شب بهجت استمناء چگونگی خلاص شدن از دام شهوت گناه قیامت حاجت علامه طباطبایی امام زمان ر.ک: المیزان ج14