تبلیغات
دعا. حدیث .مطلب دینی
176
طی الارض به برکت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
توسط یك بنده خدا نوشته شده در رابطه با داستان های شگفت , مطالب عجیب , که در چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389 ارسال شده

علامه مجلسی قدس سره حکایت می کند که :
سید جلیل القدر امیر اسحاق استرآبادی مردی بود که چهل بار پیاده به زیارت خانه خدا مشرف شده و معروف بود که وی قدرت « طی الارض » داشته و می توانست راههای دراز را در اندک مدتی طی کند .
روزی از او سوال کردند که چرا شما به این صفت و این ویژگی معروف شده اید ؟ او در جواب داستان زیر را تعریف کرد :
من در یکی از سالها عازم حج بودم ، در طول راه برای انجام بعض کارها از قافله عقب مانده و در نتیجه از همراهان دور شدم و راه خود را گم کردم ، از آن محل تا مکه معظمه هفت منزل فاصله داشت ، راه بلد نبودم و از طرفی از شدت تشنگی نزدیک بود که به هلاکت برسم ! چاره ام از همه جا قطع شد و متوسل به حضرت امام زمان علیه السلام گردیدم و خطاب نمودم : یا ابا صالح ! مرا هدایت کن و به دادم برس .
ناگاه از دور شبحی به چشمم خورد و رفته رفته نزدیک شد ، دیدم جوانی زیبا ، خوشرو و گندمگون و برخوردار از سیمای بزرگان که لباسی پاکیزه بر تن دارد و بر شتری سوار است و ظرف آب به همراه دارد ، چون به من رسید سلام کردم ، او هم جواب سلام مرا گفت ، بعد فرمود : تشنه ای ؟
عرض کردم : بلی .
فرمود : ای استرآبادی ؛ به دنبال من بیا و آنگاه مرا سوار بر مرکب خود کرد و چند قدمی برداشتیم ، یک وقت خود را در کنار مکه معظمه در « ابطح » دیدم .
او فرمود : پیاده شو و من از مرکب مولایم پیاده شدم و کسی را ندیدم ، در همان لحظه حضرت از چشمم غایب شد . در این هنگام بود که فهمیدم او حضرت قائم علیه السلام است و از فراق او واینکه حضرت را نشناختم تاسف خوردم .
هفت روز گذشت تا قافله ما به مکه رسید و مرا دیدند بعد از آنکه از زنده بودنم مایوس شده بودند . و از همان وقت به این ویژگی شهرت یافتم . 1

پی نوشت

1 . علی اکبر ، بابازاده ، تجلیات ولایت ، ص 515 .


سایت راسخون


  نویسنده : یك بنده خدا        نظرات    ادامه مطلب را دنبال کنید
بحارالانوار کربلا روزه binameh.com چشم داستان های شگفت خود ارضایی مجمع البحرین ج1 ص431 بهشت حضور قلب امام حسین (ع) سوره قصص استمناء وعده خداوند حضرت ابوالفضل (ع) ویژگی های بهشت حاجت ثواب علامه طباطبایی عاشورا بهجت قبر آیت الله بهجت خداوند درمان خود ارضایی امام رضا (ع) قرآن ر.ک: المیزان ج14 نامحرم نماز شب بهشتیان امام علی (ع) زیارت عاشورا پاداش کار خیر آیت الله بحجت ترک خود ارضایی دعا چگونگی خلاص شدن از دام شهوت امام زمان (عج) گناه چشم شیطان قیامت راه کاری برای درمان خود ارضایی کیفیت نماز شب گناه کبیره گناه امام زمان امام علی نماز غیبت