تبلیغات
دعا. حدیث .مطلب دینی
186
داستانهای شگفت' آیة الکرسی '
توسط یك بنده خدا نوشته شده در رابطه با که در دوشنبه 4 مرداد 1389 ارسال شده

مرد انگلیسی که دلداده آیة الکرسی بود
دانشمند و نویسنده مصری عبدالعزیز جاویش می گوید : تصادفاً با یک انگلیسی مسلمان برخورد کردم که از اسلامش هیچ انگیزه مادی نداشت و با مسلمان شدنش در پی به دست آوردن مقام نبود . آن مرد انگلیسی به من گفت در قرآن کریم آیه ای است که من هرگز از تکرار آن ملول و رنجور نمی شوم و هر اندازه می خوانم احساس خستگی نمی کنم . این آیه ، خدا را به گونه ای توصیف کرده که هیچ یک از رهبران ادیان نمی توانند خدا را آن گونه توصیف کنند . پس شروع به خواندن آیة الکرسی به زبان انگلیسی نمود آنگاه به من گفت تو را به جان پدرت ای عرب " مسلمان " آیا می شود گاهی این آیه به گوش تو بخورد و تو در غفلت از آن در حالت سرگرمی نباشی و آیا شده که زبانت را به خواندن این آیه بگردانی و با عجله و شتابزدگی از آن نگذری و لحظه ای در آن بیندیشی ؟ !
پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند
عبدالله ابن عوف گفته است :  شبی در خواب دیدم که قیامت شده بود . من را آوردند و حساب مرا به آسانی بررسی کردند . آنگاه مرا به بهشت بردند و کاخ های زیادی به من نشان دادند که من از زیبایی آنها تعجب کردم .به من گفتند درهای این کاخ ها را بشمار من هم شمردم 50 در بود . بعد گفتند خانه هایش بشمار شمردم تعداد آنها 175 خانه بود.به من گفتند این خانه ها مال توست . آنقدر خوشحال شدم که از خواب پریدم و خدا را شکر کردم . صبح نزد ابن سیرین رفتم و خواب را برایش تعریف کردم . ابن سیرین گفت : معلوم است که تو آیة الکرسی زیاد می خوانی . گفتم بله همین طور است ولی تو از کجا فهمیدی ؟ جواب داد : برای اینکه این آیه 50 کلمه و 175 حرف دارد . من از زیرکی و حافظه او تعجب کردم آنگاه به من گفت : هر کس آیة الکرسی را زیاد بخواند سختی های مرگ بر او آسان می شود .

 


ba tashakor az: http://elmkade.parsiblog.com/1347912.htm


  نویسنده : یك بنده خدا        نظرات    ادامه مطلب را دنبال کنید
گناه کبیره امام زمان (عج) مجمع البحرین ج1 ص431 کربلا قبر حاجت binameh.com نامحرم ثواب ویژگی های بهشت روزه غیبت خداوند ترک خود ارضایی زیارت عاشورا حضور قلب بهجت گناه وعده خداوند پاداش کار خیر استمناء بهشتیان درمان خود ارضایی امام حسین (ع) بهشت خود ارضایی کیفیت نماز شب حضرت ابوالفضل (ع) امام علی (ع) چشم امام زمان ر.ک: المیزان ج14 امام علی قیامت دعا نماز گناه چشم راه کاری برای درمان خود ارضایی بحارالانوار سوره قصص آیت الله بحجت چگونگی خلاص شدن از دام شهوت شیطان امام رضا (ع) علامه طباطبایی آیت الله بهجت عاشورا داستان های شگفت نماز شب قرآن