تبلیغات
دعا. حدیث .مطلب دینی
186
داستانهای شگفت' آیة الکرسی '
توسط یك بنده خدا نوشته شده در رابطه با که در دوشنبه 4 مرداد 1389 ارسال شده

مرد انگلیسی که دلداده آیة الکرسی بود
دانشمند و نویسنده مصری عبدالعزیز جاویش می گوید : تصادفاً با یک انگلیسی مسلمان برخورد کردم که از اسلامش هیچ انگیزه مادی نداشت و با مسلمان شدنش در پی به دست آوردن مقام نبود . آن مرد انگلیسی به من گفت در قرآن کریم آیه ای است که من هرگز از تکرار آن ملول و رنجور نمی شوم و هر اندازه می خوانم احساس خستگی نمی کنم . این آیه ، خدا را به گونه ای توصیف کرده که هیچ یک از رهبران ادیان نمی توانند خدا را آن گونه توصیف کنند . پس شروع به خواندن آیة الکرسی به زبان انگلیسی نمود آنگاه به من گفت تو را به جان پدرت ای عرب " مسلمان " آیا می شود گاهی این آیه به گوش تو بخورد و تو در غفلت از آن در حالت سرگرمی نباشی و آیا شده که زبانت را به خواندن این آیه بگردانی و با عجله و شتابزدگی از آن نگذری و لحظه ای در آن بیندیشی ؟ !
پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند
عبدالله ابن عوف گفته است :  شبی در خواب دیدم که قیامت شده بود . من را آوردند و حساب مرا به آسانی بررسی کردند . آنگاه مرا به بهشت بردند و کاخ های زیادی به من نشان دادند که من از زیبایی آنها تعجب کردم .به من گفتند درهای این کاخ ها را بشمار من هم شمردم 50 در بود . بعد گفتند خانه هایش بشمار شمردم تعداد آنها 175 خانه بود.به من گفتند این خانه ها مال توست . آنقدر خوشحال شدم که از خواب پریدم و خدا را شکر کردم . صبح نزد ابن سیرین رفتم و خواب را برایش تعریف کردم . ابن سیرین گفت : معلوم است که تو آیة الکرسی زیاد می خوانی . گفتم بله همین طور است ولی تو از کجا فهمیدی ؟ جواب داد : برای اینکه این آیه 50 کلمه و 175 حرف دارد . من از زیرکی و حافظه او تعجب کردم آنگاه به من گفت : هر کس آیة الکرسی را زیاد بخواند سختی های مرگ بر او آسان می شود .

 


ba tashakor az: http://elmkade.parsiblog.com/1347912.htm


  نویسنده : یك بنده خدا        نظرات    ادامه مطلب را دنبال کنید
دعا غیبت چگونگی خلاص شدن از دام شهوت خود ارضایی زیارت عاشورا علامه طباطبایی گناه کبیره عاشورا امام رضا (ع) امام علی (ع) نماز شب حضور قلب درمان خود ارضایی داستان های شگفت خداوند پاداش کار خیر امام حسین (ع) قبر روزه قیامت حضرت ابوالفضل (ع) ویژگی های بهشت استمناء سوره قصص ترک خود ارضایی ر.ک: المیزان ج14 بحارالانوار گناه نماز قرآن بهجت کیفیت نماز شب binameh.com گناه چشم ثواب چشم حاجت امام علی امام زمان (عج) مجمع البحرین ج1 ص431 آیت الله بحجت کربلا آیت الله بهجت نامحرم شیطان بهشتیان راه کاری برای درمان خود ارضایی وعده خداوند بهشت امام زمان