تبلیغات
دعا. حدیث .مطلب دینی
194
بیاناتی دیگر از آیت الله بهجت در زیارت ائمه:
توسط یك بنده خدا نوشته شده در رابطه با مطالب كه حال انسان رو جا می آرن , مطالب عجیب , که در چهارشنبه 31 شهریور 1389 ارسال شده

بسم الله الرحمن الرحیم

زیارت شما قلبی باشد. در موقع ورود اذن دخول بخواهید، اگر حال داشتید به حرم بروید. هنگامی که از حضرت رضا علیه السلام اذن دخول می طلبید و می گویید: «أ أدخل یا حجة الله: ای حجت خدا، آیا وارد شوم؟»

به قلبتان مراجعه کنید و ببینید آیا تحولی در آن به وجود آمده و تغییر یافته است یا نه؟ اگر تغییر حال در شما بود، حضرت علیه السلام به شما اجازه داده است. اذن دخول حضرت سیدالشهداء علیه السلام گریه است، اگر اشک آمد امام حسین علیه السلام اذن دخول داده اند و وارد شوید. اگر حال داشتید به حرم وارد شوید. اگر هیچ تغییری در دل شما بوجود نیامد و دیدید حالتان مساعد نیست، بهتر است به کار مستحبی دیگری بپردازید. سه روز روزه بگیرید و غسل کنید و بعد به حرم بروید و دوباره از حضرت اجازه ورود بخواهید.

زیارت امام رضا علیه السلام از زیارت امام حسین علیه السلام بالا تر است، چرا که بسیاری از مسلمانان به زیارت امام حسین علیه السلام می روند. ولی فقط شیعیان اثنی عشری به زیارت حضرت امام رضا علیه السلام می آیند.

بسیاری از حضرت رضا علیه السلام سؤال کردند و خواستند و جواب شنیدند، در نجف، در کربلا، در مشهد مقدس، کسی مادرش را به کول می گرفت و به حرم می برد. چیزهای عجیبی را می دید.

ملتفت باشید! معتقد باشید! شفا دادن الی ما شاءالله! به تحقق پیوسته. یکی از معاودین عراقی غده ای داشت و می بایستی مورد عمل جراحی قرار می گرفت. خطرناک بود، از آقا امام رضا خواست او را شفا بدهد، شب حضرت معصومه علیها السلام را در خواب دید که به وی فرمود: «غده خوب می شود. احتیاج به عمل ندارد»! ارتباط خواهر و برادر را ببینید که از برادر خواسته خواهر جوابش را داده است.


همه زیارتنامه ها مورد تأیید هستند. زیارت جامعه کبیره را بخوانید. زیارت امین الله مهم است. قلب شما بخواند. با زبان قلب خود بخوانید. لازم نیست حوائج خود را در محضر امام علیه السلام بشمرید. حضرت علیه السلام می دانند! مبالغه در دعاها نکنید! زیارت قلبی باشد. امام رضا علیه السلام به کسی فرمودند: «از بعضی گریه ها ناراحت هستم»!

 

یکی از بزرگان میگوید، من به دو چیز امیدوارم اولاً قرآن را با کسالت نخوانده ام. بر خلاف بعضی که قرآن را آنچنان می خوانند که گویی شاهنامه می خوانند. قرآن کریم موجودی است شبیه عترت. ثانیاً در مجلس عزاداری حضرت سید الشهداء گریه کرده ام.

 

 

حضرت آیت الله العظمی بروجردی رحمه الله مبتلا به درد چشم شدند، فرمودند: «در روز عاشورا مقداری از گِلِ پیشانی عزاداری امام حسین علیه السلام را بر چشمان خود مالیدم، دیگر در عمرم مبتلا به درد چشم نشدم واز عینک هم استفاده نکردم!»

 

پس از حادثه بمب گذاری در حرم مطهر حضرت رضا علیه السلام حضرت به خواب کسی آمدند، سؤال شد: «در آن زمان شما کجا بودید؟» فرمودند: «کربلا بودم»

این جمله دو معنی دارد:

معنی اول اینکه حضرت رضا علیه السلام آن روز به کربلا رفته بودند. معنی دوم یعنی این حادثه در کربلا هم تکرار شده است. دشمنان به صحن امام حسین علیه السلام ریختند و ضریح را خراب کردند و در آن جا آتش روشن کردند!

 

کسی وارد حرم حضرت رضا علیه السلام شد، متوجه شد سیدی نورانی در جلوی او مشغول خواندن زیارتنامه می باشد، نزدیک او شد و متوجه شد که ایشان اسامی معصومین سلام الله علیهم  را یک یک با سلام ذکر می فرمایند. هنگامی که به نام مبارک امام زمان ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ رسیدند سکوت کردند! آن کس متوجه شد که آن سید بزرگوار خود مولایمان امام زمان- سلام الله علیه و ارواحنا له الفداء- می باشد.

در همین حرم حضرت رضا علیه السلام چه کراماتی مشاهده شده است؟ کسی در رؤیا دید که به حرم حضرت رضا علیه السلام مشرف شده و متوجه شد که گنبد حرم شکافته شد و حضرت عیسی و حضرت مریم علیهما السلام از آنجا وارد حرم شدند. تختی گذاشتند و آن دو بر آن نشستند و حضرت رضا علیه السلام را زیارت کردند.

روز بعد آن کس در بیداری به حرم مشرف گردید. ناگهان متوجه شد حرم کاملاً خلوت می باشد! حضرت عیسی و حضرت مریم علیهما السلام از گنبد وارد حرم شدند و بر تختی نشستند و حضرت رضا علیه السلام را زیارت کردند. زیارت نامه می خواندند. همین زیارت نامه معمولی را می خواندند! پس از خواندن زیارتنامه از همان بالای گنبد برگشتند. دوباره وضع عادی شد و قیل و قال شروع گردید حال آیا حضرت رضا علیه السلام وفات کرده است؟

حرف آخر اینکه: عمل کنیم به هر چه می دانیم. احتیاط کنیم در آنچه خوب نمی دانیم. با عصای احتیاط حرکت کنیم.

 

 

اینجا قبر حضرت هود و صالح علیهما السّلام است 

محل دفن و مزار حضرت هود و صالح پیغمبر ـ علیهما السّلام ـ معلوم و مشخص نبود، تا این كه سیّد بحرالعلوم رحمه اللّه در وادى السّلام نجف اشرف فرمود: این جا را حفر كنید، حفر كردند. لوحى ظاهر شد كه بر روى آن نوشته شده بود: «هذا قَبْرُ هُودٍ وَ صالحٍ» (این قبر حضرت هود و صالح است) و اكنون مرقد آنها در وسط وادى السلام قرار دارد و زیارتگاه است.

در زیارتنامه ى حضرت امیرالمؤمنین ـ علیه السّلام ـ نیز آمده است: «ألَسَّلامُ عَلَیْكَ وَ عَلى جارَیْكَ هُودٍ وَ صالحٍسلام بر تو و بر دو همسایه ات حضرت هود و حضرت صالح [و آمده است:] «السّلامُ عَلَیْكَ وَ عَلى ضَجیعَیْكَ آدمَ وَ نُوحٍ»؛ (سلام بر تو و بر حضرت آدم و نوح ـ علیهماالسّلام ـ كه در كنار تو آرمیده اند) (4)

و... بنده از مشایخ قبل از ایشان این مطلب را ندیده ام.

 

پی نوشت ها

(1) سوره ى آل عمران، آیه 169

(2) مستدرك الوسائل، ج 4، ص 268؛ بحارالانوار، ج 1، ص 204؛ كشف الغمّة، ج 2، ص 268.

(3) ر.ك: بحار الانوار، ج 98، ص 336؛ اقبال الاعمال، ص 712.

(4) المزار، ص 255؛ اقبال (سه جلدى)، ج 3، ص 135؛ بحارالانوار، ج 53، ص 271؛ ج 197، ص 286


منبع: پایگاه اطلاع رسانی آیت الله بهجت


  نویسنده : یك بنده خدا        نظرات    ادامه مطلب را دنبال کنید
حضرت ابوالفضل (ع) گناه چشم امام رضا (ع) حاجت نماز نامحرم قیامت چگونگی خلاص شدن از دام شهوت امام حسین (ع) داستان های شگفت شیطان حضور قلب کیفیت نماز شب خود ارضایی امام علی امام علی (ع) قبر ثواب امام زمان وعده خداوند غیبت آیت الله بهجت گناه بحارالانوار چشم درمان خود ارضایی کربلا مجمع البحرین ج1 ص431 روزه ر.ک: المیزان ج14 دعا عاشورا binameh.com بهجت امام زمان (عج) زیارت عاشورا نماز شب ترک خود ارضایی ویژگی های بهشت راه کاری برای درمان خود ارضایی آیت الله بحجت قرآن علامه طباطبایی خداوند سوره قصص گناه کبیره پاداش کار خیر استمناء بهشت بهشتیان